A külkereskedelmi mérleg hiánya az előzetes adatok alapján az év első öt hónapjában 1,740 milliárd euró volt - derül ki a Külügyminisztérium jelentéséből. Január-május folyamán a kivitel 13,639 milliárd eurót tett ki - 20,4 százalékkal többet, mint 2000 azonos időszakában -, a behozatal 15,379 milliárd eurót - 19,8 százalékkal többet a bázisidőszaknál. Az export-import egyenleg májusban 380 millió euróval romlott. Az év első öt hónapjában a bázishoz viszonyított egyenlegromlás 227 millió euró volt. Az egyenleg a fejlett országok esetén pozitív és tovább javult, a közép- és kelet-európai országokkal negatív és szintén javult, míg a fejlődő országokkal negatív és jelentős mértékben tovább romlott. A kivitel bővülését továbbra is az ipari termékek 21,5 százalékos, 2,241 milliárd eurós növekedése eredményezte. Az ipari termékek exporton belüli aránya 1 százalékponttal, 93 százalékra nőtt.
