BUX 139130.35 1,09 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Molnak is üzlet a sztrádaépítés

A Mol bitument és PB-gázt szállít az autópálya-építésekhez. A beruházásért felelős társaság a Mol Rt. mellett a környező országok finomítóitól is kért ajánlatot, ám végül a magyar üzemanyag-forgalmazó cég nyerte el a 6 milliárd forintos üzletet. Az építkezésekért felelős vállalkozás szerint az autópályákkal kapcsolatos beruházások a tervezettnél korábban is elkészülhetnek.

2001. július 3. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol Rt. 6 milliárd forint értékű szerződést írt alá kedden a Vegyépszer Rt.-vel és a Betonút Építő Rt.-vel, amelynek értelmében az üzemanyag-forgalmazó cég bitument és PB-gázt szállít az autópálya-beruházásokhoz. Az összeg tartalmazza a kiszállítás költségét is. A pályázatot kiíró Magyar Autópályaépítő Konzorcium szóvivője, Turgyán Tamás elmondta lapunknak, hogy a környező országok finomítóitól is kértek ajánlatot, ám a kivitelezés szempontjából a Molé volt a legkedvezőbb.
Turgyán közölte azt is, hogy az M3-as bizonyos szakaszain már aszfaltoznak, üzemel a mezőkövesdi aszfaltkeverő, a mezőcsáti pedig július 15-20. között kezdi meg működését. Az M3-ason június 30-ig az előirányzott munka 97,8 százaléka készült el. Befejeződtek a polgári Tisza-híd cölöpözési munkálatai, folyik a pillérek építése, a Ganz Híd-Daru és Acélszerkezetgyártó Rt.-nél pedig készülnek a hídelemek.

A konzorcium a tervezettnél két héttel korábban, július 15-én befejezi az M7-es bal pályáján a harmadik sáv építését. Így egyre nagyobb területen kezdődhet el a jobb pálya felújítása, miközben folytatódik a pálya felett átívelő hidak rekonstrukciója is (összesen 45 hidat fiatalítanak meg). Turgyán elmondta, hogy egyes területeken elkezdődött az új pályaszakasz földmunkája is, s hozzákezdtek a Sió-híd építéséhez. A konzorcium továbbra is azt tervezi, hogy a novemberi határidő előtt befejezi a felújítást, s az M7-esen folyó összes munkát szeretnék a szerződött határidő előtt, vagyis 2002 áprilisát megelőzően befejezni. A szóvivő elmondta, hogy a 6-os és az 51-es főutakat összekötő M9-es sztráda alföldi területén megkezdődtek a földmunkák - a töltés építése -, s augusztus elején látnak hozzá a szekszárdi Duna-híd cölöpözéséhez.
D. J.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet