BUX 139172.59 1,12 %
OTP 44670 1,57 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A horvát vasút törleszt a MÁV-nak

2001. július 3. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kedden a Magyar Államvasutak (MÁV) Rt. és a horvát vasúttársaság (HZ) megállapodott arról, hogy az utóbbi cég 2002-ig ledolgozza a magyar vasúttársasággal szemben fennálló 2,5 millió euró értékű tartozását. A tegnapi tárgyaláson megállapodtak arról, hogy az adósság rendezése keretében a MÁV 5 mozdonyt térítésmentesen bérel a horvátoktól, illetve egy horvát járműjavítóban 10 személykocsit újítanak fel, aminek értéke csaknem 2 millió euró. Az adósság kiegyenlítésének része, hogy a horvát Koncar cég villamos előfűtő telepet helyez el a Déli pályaudvaron, valamint az, hogy a HZ szeptembertől egy teljesen horvát kocsikból álló szerelvényt közlekedtet a MÁV vonalain és a kocsik használatának díját a tartozás csökkentésére fordítja.
D. J.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet