A motorbenzin árát 4 forinttal, a gázolajét 1 forinttal csökkenti a Mol Rt. szerdán - tájékoztatott a társaság. Az árcsökkentést a nemzetközi piacokon tovább eső jegyzésárakkal magyarázza a Mol. A nemzetközi jegyzésárak csökkenésének fő oka, hogy Amerikában a gazdasági kilátások romlását jelző becsléseket hoztak nyilvánosságra, a jövedelmek kedvezőtlen alakulása esetén pedig visszaeshet a gépkocsihasználat. Ezzel szemben a benzinkészletek már hetek óta magas szinten vannak.
