Mádl Ferenc köztársasági elnök hétfőn - a miniszterelnök javaslatára - hatéves időtartamra a Magyar Nemzeti Bank alelnökeivé nevezte ki Auth Henriket és Adamecz Pétert. Auth Henrik az MNB pénzforgalmi és emissziós tevékenységét felügyeli, valamint a magyar bankrendszer jegybanki ellenőrzése is az ő irányítása alatt működik majd. Adamecz Péter elsőrendű feladatai lesznek az MNB monetáris politikájának felügyelete, alakítása, illetve a jegybank belső gazdálkodásának formálása.
