BUX 138428.92 0,58 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vasútállomások felújítására 24 milliárd jut

A Magyar Államvasutak (MÁV) Rt. elkészítette a vasútállomások 10 éves középtávú felújítási programját, a beruházásra összesen 24,5 milliárd forintot fordítanak. A fejlesztések finanszírozásába az önkormányzatok is beszállnak, és a vasúttársaság számít a vállalkozói körre is.

2001. június 13. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A következő tíz évben megújul a budapesti főpályaudvarok mellett - a kelenföldi és a tatabányai kivételével - a megyeszékhelyek vasútállomása, valamint a sátoraljaújhelyi, záhonyi és mezőhegyesi állomás. A felújítási munkálatok tíz évre szóló becsült költsége 24,5 milliárd forint - mondta Zsákai Tibor, a MÁV szakigazgatója csütörtökön. A beruházási költség meghatározó részét a MÁV állja, de a vasúttársaság számít az önkormányzatok támogatására, illetve a vállalkozói tőke bekapcsolódására is.
A szakigazgatóság elkészítette az állomások rehabilitációs programjának második ütemét is. Ebben az első változatban szereplő huszonöt állomást nyolccal egészítették ki, ami mintegy 20 százalékkal növeli a felújítások forrásigényét, ugyanakkor üzletpolitikai és műszaki szempontból is teljessé válik a legszükségesebb épületek felújítása. A rehabilitációs program azonban csak úgy valósítható meg, ha egyebek mellett a MÁV jelenlegi éves beruházásra szánt forrásainak összegét sikerül átlagosan kétszeresére növelni.
D. J.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet