Ma emelik a helyére az esztergomi Mária Valéria híd első szerkezeti elemét. Az Esztergomot Párkánnyal összekötő híd 102 méteres első elemét a hídépítést végző magyar-szlovák konzorcium vezető cége, a Ganz Híd-, Daru- és Acélszerkezet-gyártó Rt. készítette. A híd újjáépítésének ütemterve szerint július végéig a további két nyílásszerkezet is helyére kerül. A teljes beruházás várhatóan ősszel fejeződik be. A 11,64 millió euró építési költség felét az Európai Unió PHARE-alapjából finanszírozzák, a fennmaradó összegen a magyar és a szlovák kormány osztozik.
(NAPI)
