BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A tervnél kisebb veszteség a vasúttársaságnál

A tulajdonosi jogokat gyakorló közlekedési minisztert képviselő Tombor Sándor államtitkár szerdán a Magyar Államvasutak (MÁV) Rt. alapító ülésén elfogadta a vasúttársaság tavalyi beszámolóját és üzleti jelentését. A társaság tavaly 22,2 milliárd forint veszteséget könyvelt el, ami 7,6 milliárd forinttal kisebb a tervnél. Az alapító levette a napirendről az idei terv megvitatását, mert az további egyeztetésre vár.

2001. május 30. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A MÁV tavaly 10,9 milliárd forinttal teljesítette túl a bevételi tervet - tájékoztatott a társaság, ám a bevételt nem hozta nyilvánosságra a cég; a MÁV vezetőinek korábbi közlése szerint a tavalyi tervben 187,2 milliárd forint szerepelt. 2000-ben a tervhez képest 3,3 milliárddal nőttek a költségek, s mindennek következtében az előirányzatnál 7,6 milliárd forinttal kisebb, 22,2 milliárd forint mérleg szerinti veszteséggel zárta 2000-et.
A pályavasút eszközállományának értéke 2000. december 31-én 350,4 milliárd forint volt, a kereskedővasúté pedig 311,3 milliárd forint. A pályavasutat működtető szervezeti egységhez pályahasználati díj címen 39,9 milliárd forintot terheltek át a kereskedő vasúttól. A pályavasút 2000-ben lényegében nullszaldós volt, így a veszteségből 21,9 milliárd forint a kereskedővasútnál csapódott le, ehhez jöttek még a kamatterhek. A veszteség döntő része a személyszállítás miatt keletkezett.
D. J.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet