A parlament kedden este, lapzártánk után feltehetően szavazott az elektronikus aláírásról szóló törvényjavaslatról, amely a kihirdetését követő harmadik hónap első napján, vagyis augusztus vagy szeptember 1-jén lép hatályba. Az Informatikai Kormánybiztosság szerint a törvényhez kapcsolódó végrehajtási rendeletek is elkészülnek a jogszabály hatálybalépéséig. A képviselők döntöttek az egységes hírközlési törvényjavaslathoz benyújtott több tucat módosító indítványról is, egyebek mellett arról, amely az internethívás költségmegosztásáról, vagy a vezetékes hálózatból mobiltelefonra irányuló hívások hatósági árassá tételéről rendelkezik.
