BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szerdán csökken a benzin, nő a gázolaj ára

2001. május 28. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Két forinttal csökkenti a motorbenzinek árát szerdán a Mol Rt., a gázolajé viszont literenként két forinttal emelkedik - tájékoztatott a társaság. A Mol indoklása szerint a motorbenzinek jegyzésára erős ingadozás mellett, de csökkenő tendenciát mutat. Ennek fő oka, hogy az autózási szezont megelőzően, Amerikában elegendő készlet áll rendelkezésre a szakértők szerint. A kőolaj jegyzésára ugyanakkor emelkedett, ami azzal magyarázható, hogy a kőolajtermelő országok szervezete nem tartja szükségesnek a jelenlegi termelési kvóták növelését. A gázolaj ára a kőolaj jegyzésárával együtt emelkedik.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet