Két forinttal csökkenti a motorbenzinek árát szerdán a Mol Rt., a gázolajé viszont literenként két forinttal emelkedik - tájékoztatott a társaság. A Mol indoklása szerint a motorbenzinek jegyzésára erős ingadozás mellett, de csökkenő tendenciát mutat. Ennek fő oka, hogy az autózási szezont megelőzően, Amerikában elegendő készlet áll rendelkezésre a szakértők szerint. A kőolaj jegyzésára ugyanakkor emelkedett, ami azzal magyarázható, hogy a kőolajtermelő országok szervezete nem tartja szükségesnek a jelenlegi termelési kvóták növelését. A gázolaj ára a kőolaj jegyzésárával együtt emelkedik.
