BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tiltakozás a Magyar Hírlap diszkriminálása ellen

2001. május 9. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tájékoztatás és a tájékozódás jogát sértette meg a Fidesz-Magyar Polgári Párt azzal a diszkriminációval, hogy a Magyar Hírlap munkatársát nem engedte be hétvégi kongresszusára - erre a következtetésre jutott a Magyar Sajtó Házában tartott tegnapi tanácskozás résztvevőinek többsége. A Magyar Újságírók Szövetsége (MÚOSZ) által összehívott megbeszélésen 13 sajtóorgánum (napilapok, naponta megjelenő rádiós és televíziós műsorok) vezetője vett részt, de az állásfoglalást csak a Mai Blikk, a Magyar Hírlap, a NAPI Gazdaság, a Népszabadság, a Népszava, a Világgazdaság, valamint a MÚOSZ és a Sajtószakszervezet képviselője fogadta el. Az említettek visszautasítják a szóban forgó diszkriminációt, és szolidaritásukról biztosítják a Magyar Hírlapot, amely saját hatáskörében dönt arról, milyen lépéseket tesz (beleértve egy esetleges újabb bocsánatkérést a Fidesz által sérelmezett korábbi írás miatt). Az állásfoglalásban kijelentik azt is, hogy szolidaritást vállalnak minden olyan további esetben, amikor a sajtótörvény 4. és 5. paragrafusában megnevezett állami, társadalmi vagy gazdálkodó szervek, illetve szervezetek, valamint politikai pártok vagy egyesületek részéről bármilyen hasonló diszkrimináció történne. Egyben felkérik az újságíró-társadalmat, hogy minden ilyen alkalommal támogassa a sérelmet ért sajtóorgánumot vagy újságírót, és adjon hangot elítélő véleményének.

Tóth Levente
Tóth Levente

Ez is érdekelhet