A kormány arra a feltételezésre alapozza gazdaságpolitikáját, hogy az idén és jövőre az eurózóna növekedési üteme 2,5-3 százalék, a magyar gazdaságé 5-6 százalék lesz - mondta az MTI szerint a pénzügyminiszter csütörtökön Budapesten. A kormány szerint a beruházások mindvégig gyorsabban bővülnek a GDP átlagos növekedésénél. A háztartások fogyasztása évi három-négy százalékkal nő, folyamatosan és fokozatosan csökken - idén 44-45 százalékra - az államháztartás kiadásainak a GDP-hez viszonyított aránya. A gazdaságpolitika fő stratégiai céljainak eléréséhez évi nettó 1,5-1,8 milliárd dolláros közvetlen külföldi befektetésre van szükség.
