Az osztrák közúti fejlesztési koncepció magyar vonatkozásairól és egy közlekedési csomagtervről tárgyalt Ruppert László, a Közlekedési és Vízügyi Minisztérium (KöViM) közlekedési helyettes államtitkára osztrák partnerével, Christian Weissenburger szekciófőnökkel Bécsben szerdán - tájékoztatta a KöViM az MTI-t. A kétoldalú kapcsolatokban kiemelt jelentőséggel bír az infrastruktúra térségi fejlődése, a tranzitforgalom zavartalan lebonyolítása, az EU-követelményeknek megfelelő 11,5 tonnás tengelyterhelés figyelembevétele, valamint az osztrák autópályákhoz való csatlakozás.
