Orbán Viktor szerint a gazdaság teljesítőképessége fedezetet ad az állami nyugdíjrendszer fenntartására, és a kormány tervei között szerepel a kötelező nyugdíjkorhatár eltörlése - olvasható az Új Dunántúli Napló honlapján. Varga Mihály pénzügyminiszternek a nyugdíjrendszer megváltoztatásáról nyilvánosságra került elképzelései azt sugallták, hogy a később nyugdíjba vonulókat jutalmaznák viszonylagosan magasabb nyugdíjjal. Orbán szerint bizonyos, hogy fel kell számolni azt a tarthatatlan kényszert, miszerint az első munkahelyükre belépő fiataloknak kötelező átlépniük a magánnyugdíjrendszerbe.
