BUX 138614.51 0,72 %
OTP 44540 1,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az M7-esen 2003-tól kell díjat fizetni

2001. április 8. vasárnap, 15:40

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A jövő évi autópálya-használati díjakról csak november környékén születik döntés - mondta Manninger Jenő, a tárca politikai államtitkára. A közlekedési tárca 2002-ben is szeretné folytatni az idén megkezdett gyakorlatát, amely alapján csökkenne a tehergépkocsik tarifája. Az M7-esen - a korábbi tervekhez képest - nem 2002. január elsejétől hanem 2003. januárjától kell díjat fizetni. A közlekedési tárca elképzelhetőnek tartja, hogy az M7-es díjasításakor csökken a matrica ára - például az éves bérleté akár 50 százalékkal -, annak érdekében, hogy a többi pályához hasonlóan itt is az autósoknak csak kevesebb mint 10 százaléka válasszon alternatív útvonalat.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet