BUX 139003.15 1,0 %
OTP 44600 1,41 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az exportszubvenicók miatt fellélegezhet a sertés- és baromfiágazat

Az agrárrendtartási tárcaközi bizottság legutóbbi ülésén a társtárcák által egyszer már elutasított agrártámogatási javaslatot ismertetett Tamás Károly, a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (FVM) közigazgatási államtitkára az Országgyűlés mezőgazdasági bizottságának tegnapi ülésén. Utóbb azonban bejelentette, hogy a sertés- és baromfiágazat mégis megkapja a minőségi támogatásokat.

2001. február 8. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Megkapják a minőségi támogatást a sertés- és baromfitenyésztők az idei évre - tájékoztatta Tamás Károly, az FVM közigazgatási államtitkára az MTI-t csütörtökön késő délután, nem sokkal azelőtt, hogy Torgyán József, a szaktárca minisztere bejelentette lemondását. Az államtitkár elmondta: a 12,5 milliárd forintos keret, amelyet intervenciós alapba kívántak elkülöníteni, mégis minőségi támogatásként funkcionál majd. Ezt az Országgyűlés mezőgazdasági bizottsági ülését követően döntötte el Torgyán József agrárminiszter, valamint Szabadi Béla politikai és Tamás Károly közigazgatási államtitkár. A döntés következtében a sertéstenyésztők megkapják az E minősítésű termékeik után a kilogrammonkénti 20, az U minősítésű termékre a 15 forint támogatást, a baromfitenyésztők 12-15 forint minőségi támogatást kaphatnak kilogrammonként termékminőségtől függően.
A minőségi támogatás önmagában nem oldja meg az ágazatok gondjait. A sertéságazatban a WTO-megállapodás az idei évre biztosít még 4,8 milliárd forint exporttámogatási lehetőséget, a baromfiágazatnak pedig éves szinten 2,5 milliárd forint exportszubvencióra lenne szüksége külpiacai megtartásához.
L. L.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet