Négy-öt év alatt felére lehet csökkenteni az Oroszországgal szemben fennálló, hozzávetőleg egymilliárd dolláros magyar külkereskedelmi deficitet, ami a felét jelenti a teljes magyar passzívumnak - vélekedett Matolcsy György gazdasági miniszter, a magyar-orosz gazdasági és kereskedelmi bizottság társelnöke az Alekszandr Dondukov orosz ipari, tudományos és technológiai miniszterrel történt budapesti tárgyalásait követő tegnapi sajtótájékoztatón az MTI tudósítása szerint. Matolcsy az élelmiszer-ipari és agrártermékeket, valamint az idegenforgalmat emelte ki a passzívum ledolgozásának legfontosabb eszközeiként, mondván: nem tart attól, hogy a bevezetendő vízumkényszer negatívan befolyásolja a turizmust. Alekszandr Dondukov elmondta, hogy megállapodtak hét, a kormányközi bizottság keretein belül működő munkacsoport felállításáról, ezek a kereskedelem, a befektetések, a tudomány, az ipar, a regionális együttműködés, a kis- és középvállalkozások, a turizmus és a haditechnika területét ölelik át, egy csoport pedig általánosságban a gazdasági kapcsolatok koordinálásával foglalkozik majd. A magyar fél a kormányközi bizottság márciusban áll elő az orosz államadósság leépítésre vonatkozó javaslatával.
