Tavaly az első 11 hónapban az idegenforgalmi bevétel értéke 3,455 milliárd eurót tett ki, a kiadás 1,062 milliárd euró volt, míg tavaly januártól novemberig a turisztikai devizabevételek 16 százalékkal növekedtek. Erről Lasztovicza Jenő, az Országos Idegenforgalmi Bizottság elnöke beszélt egy szakmai konferencián tegnap. Az MTI tudósítása szerint az idegenforgalmi szakembereknek és önkormányzati vezetőknek tartott Turizmus és profit című rendezvényen az elnök hangsúlyozta: a turizmus olyan dinamikusan fejlődik, hogy az innen származó állami pluszbevételek más ágazatok támogatását is lehetővé teszik.
