A magyarországi áramszolgáltatók visszautasítják az MVM Rt. állítását, amely szerint kevesellnék a 6 százalékos villamosenergia-áremelést. Ezt Boross Norbert, az Elmű Rt. kommunikációs igazgatója, a hat áramszolgáltatót tömörítő egyesület titkára nyilatkozta az MTI-nek az MVM hétfői nyilatkozatára reagálva. Az igazgató szerint a 6 százalékos fogyasztóiár-emelést alapvetően pozitív fejleménynek tartják, tekintve, hogy a lakosság terhei mérsékelten nőttek. Elfogadhatatlannak tartják viszont azt, hogy az MVM Rt. 13 százalékos áremelést valósított meg a szolgáltatókkal szemben. A cégek bíznak abban, hogy a tárgyalások során az MVM Rt.-től olyan ajánlatot kapnak, amelyik árban versenyképes lesz a más forrásokból beszerezhető villamos energia árával.
