BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csatlakozott a kormány a keresetemelési ajánláshoz

2001. január 24. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormány - némi meglepetésre - csatlakozott a munkavállalói és munkaadói érdekképviseletek által javasolt 9,75-12,5 százalékos idei országos keresetemelési ajánláshoz - jelentette be Glattfelder Béla, a Gazdasági Minisztérium politikai államtitkára az Országos Munkaügyi Tanács (OMT) szerdai ülésén. Az MTI tudósítása szerint a miniszter közölte, hogy az állami, illetve állami többségű tulajdonú vállalatoknál a kormány a javasolt maximumérték közeli keresetemelést tartja indokoltnak. Rolek Ferenc, a munkaadói oldal szóvivője hangsúlyozta: a kormány csatlakozásával az ajánlás az Országos Munkaügyi Tanács javaslataként segítheti a középszintű és helyi bérmegállapodásokat.
A kormány csatlakozása a bérajánláshoz azért meglepő, mert azt a munkaadói és munkavállalói oldal a hivatalos kormányzati prognózisnál magasabb, 8-8,5 százalékos inflációra alapozta.
(NAPI)

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet