Nem született megállapodás a Villamosenergia-ipari Érdekegyeztető Fórumának pénteki ülésén - áll a Villamosenergia-ipari Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének (VDSZSZ) pénteki közleményében. Gál Rezsőnek, a VDSZSZ elnökének tájékoztatása szerint a munkáltatók gazdasági helyzetükre hivatkozva nem tettek tárgyalási alapként elfogadható ajánlatot. A szakszervezetek ez évre szóló középszintű bér- és szociális megállapodástervezetükben január elsejétől a fogyasztói árindexen felül minimum 4,5 százalékos átlagkereset-emelést szeretnének elérni, a következő tárgyalási fordulót január 22-én tartják - közölte Gál Rezső az MTI szerint.
