BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nincs bérmegállapodás a villamosenergia-iparban

2001. január 12. péntek, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nem született megállapodás a Villamosenergia-ipari Érdekegyeztető Fórumának pénteki ülésén - áll a Villamosenergia-ipari Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének (VDSZSZ) pénteki közleményében. Gál Rezsőnek, a VDSZSZ elnökének tájékoztatása szerint a munkáltatók gazdasági helyzetükre hivatkozva nem tettek tárgyalási alapként elfogadható ajánlatot. A szakszervezetek ez évre szóló középszintű bér- és szociális megállapodástervezetükben január elsejétől a fogyasztói árindexen felül minimum 4,5 százalékos átlagkereset-emelést szeretnének elérni, a következő tárgyalási fordulót január 22-én tartják - közölte Gál Rezső az MTI szerint.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet