Nagyobb figyelmet kellene fordítani Szatmár-Bereg fejlesztésére, a tájegység településeinek gazdasági mutatói még a halmozottan hátrányos helyzetű Szabolcs megyén belül is a legrosszabbak - fogalmazták meg területfejlesztési szakemberek pénteken egy Fehérgyarmaton tartott konferencián az MTI tudósítása szerint. Szatmár-Bereg falvaiban a legsúlyosabb gond a foglalkoztatás, jelenleg a vásárosnaményi térségben 30,7, a fehérgyarmatiban 26,3, a csengeriben 25,3 százalék az állástalanok aránya.
