A Belügyminisztérium (BM) költségvetése a tárca és a felügyelete alá tartozó szervezetek számára nemcsak a működési feltételeket teremti meg, hanem fejlesztésekre is lehetőséget ad - mondta Lajtár József, a tárca közgazdasági helyettes államtitkára az MTI-nek. Lajtár szerint a 2001. évi költségvetési törvény a belügyi tárcának több mint 247 milliárd forintot juttat, ebből 211 milliárd forintot meghaladó összeg a központi támogatás, a többit saját bevételekből - például bírságokból, ingatlanok értékesítéséből - kell előteremteni. A minisztérium költségvetési támogatása a múlt évihez képest idén 9,7, jövőre pedig további 4,7 százalékkal növekszik. Lajtár szerint a rendőrség költségvetése idén 1700 hivatásos állományú rendőr felvételére ad lehetőséget, velük pótolni lehet az eltávozott munkatársakat.
