Tovább bővült a Magyarország és az Európai Unió közötti külkereskedelmi forgalom - állapították meg a magyar-EU társulási bizottság kereskedelmi és ipari albizottságának ülésén. A magyar statisztikák szerint idén az első kilenc hónapban - euróban mérve - a kivitel 19, a behozatal 18 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest. Az unió külső, forgalma nélkül 1999-ben Magyarország a 10. legfontosabb szállító, illetve a 8. legjelentősebb felvevőpiac volt. Az Eurostat szerint az EU forgalmában Magyarországnak 2,4 százalékos részesedése van.
(NAPI)
