Hegymenetben a Hankook
A visszaeső kereslet ellenére növelni tudta profitját a magyarországi gyártóbázissal is rendelkező Hankook, Dél-Korea legnagyobb gumiabroncsgyártója. Az üzemi nyereség 14,4 százalékkal, 254,4 milliárd vonra (229 millió dollár) emelkedett az első negyedévben az egy évvel korábbihoz képest, az árbevétel 1,3 százalékkal, 1,68 ezer milliárd vonra morzsolódott le. Az utóbbi hátterében a gyenge üzleti környezetben visszaeső gumikereslet van, ám a korábbinál alacsonyabb nyersanyagköltségeknek, a marketingkiadások lefaragásának, továbbá a magasabb profitrátával értékesíthető termékek előtérbe tolásának köszönhetően ez nem látszott meg a nyereség alakulásán. Európában a vergődő autópiac ellenére 64 százalékkal növelte eladásait a cég. Az ázsiai−csendes-ócáni térségben a prémium autók gyártói vettek a korábbinál több Hankook-abroncsot. A vállalat nagy reményeket fűz új, környezetbarát technológiával készülő gumiabroncsai (UHT) értékesítésének felfutásához.
