BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
header

Befektetés

05.
03.
00:00

Legjobb hónapját produkálta a Plotinus

A Plotinus egy részvényre jutó vagyona 2440 forintra emelkedett − jelentette be a társaság a BÉT honlapján. Tavaly év végén még 1814 forint volt ez az érték, januárban azonban a cég már jelzett egy 8 százalékos ugrást felfelé, amikor 1960 forintra nőtt az egy részvényre jutó vagyon. Mindez akkor jórészt a svájci frank gyengülésére játszó pozícióknak volt köszönhető. Február elején már 2100 forintos papíronkénti vagyonról adott számot a Plotinus, amit gyorsan be is áraztak a befektetők, ehhez képest azonban ismét elérte a 8 százalékos ugrást a társaság, ezért jött a friss jó hír a részvénytulajdonosoknak. A társaság mindenesetre azt is kiemelte, hogy nyilvános működése alatt az elmúlt egy hónapban nyújtotta a legjobb teljesítményt a 17,87 százalékos részvényenkénti vagyonnövekedéssel, amivel az idei eredmény 34,51 százalékkal nőtt.

Szerző(k):
Deák Bálint
05.
03.
00:00

Egyre erősebb szinten a forint

Alaposan megrángatták az euró/dollár keresztárfolyamot az Európai Központi Bank kamatdöntését követő nyilatkozat hatására. Először még erősödött az euró a várakozásoknak megfelelő kamatvágás hírére, később azonban a bank elnöke meglebegtette a betéti kamatok csökkentését, ami már gyengítette a közösségi devizát. Az eurónak ugyanis biztosan nem jó hír, ha kevesebb kamatot adnak e devizára. Az európai deviza így gyorsan zuhanni kezdett, és 1,31 alá is benézett a keresztárfolyam, pedig a nap elején már 1,32 közelében forgott. Délután 1,306 környékén nyugodott meg a keresztárfolyam, és elképzelhető, hogy ennyi is volt a korrekció, hiszen sokak szerint az ECB elnöke csak tesztelte a piacot. A forint ugyanakkor folytatta az erősödését, amelyet a dollár rallyja sem akasztott meg. Ennek köszönhetően 296 közelébe erősödött az euróval szemben az árfolyam, ami egy technikai ellenállás. Amennyiben ezen is átlép a forint, akkor a következő szint 293 közelében lehet. A dollár 226,60, a frank 242,50 forintba került.

Szerző(k):
Deák Bálint
05.
03.
00:00

A Telekom húzta le a tőzsdét

A BUX 0,2 százalékkal, 18 241 pontra esett csütörtökön, ez azonban főleg a rendkívül rossz teljesítményt nyújtó Magyar Telekomnak volt betudható. Hiába közeleg ugyanis az osztalék a távközlési társaságnál, a részvény árfolyama 1,7 százalékkal zuhant mindenféle különösebb hír nélkül. Szinte már komikusnak is nevezhető, ahogyan a csökkenő hozamkörnyezetben egyre vonzóbb, 13 százalékos hozamszinttel forgó részvény képtelen az emelkedésre, igaz, a gyorsjelentése is közeleg a társaságnak. A részvény végül 413 forinton, napi mélypontján fejezte be a kereskedést. Az OTP papírja is esett 0,8 százalékot, a bankrészvény így 4699 forinton zárt, aminél feljebb és lejjebb is forgott napközben a részvény. Amíg azonban a Magyar Telekom teljes egészében visszaadta a keddi emelkedését, addig az OTP esetében még mindig szép pluszról beszélhetünk a két napot összevonva.

Szerző(k):
Deák Bálint