BUX 138557.68 0,68 %
OTP 44490 1,16 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Telekom húzta le a tőzsdét

2013. május 3. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A BUX 0,2 százalékkal, 18 241 pontra esett csütörtökön, ez azonban főleg a rendkívül rossz teljesítményt nyújtó Magyar Telekomnak volt betudható. Hiába közeleg ugyanis az osztalék a távközlési társaságnál, a részvény árfolyama 1,7 százalékkal zuhant mindenféle különösebb hír nélkül. Szinte már komikusnak is nevezhető, ahogyan a csökkenő hozamkörnyezetben egyre vonzóbb, 13 százalékos hozamszinttel forgó részvény képtelen az emelkedésre, igaz, a gyorsjelentése is közeleg a társaságnak. A részvény végül 413 forinton, napi mélypontján fejezte be a kereskedést. Az OTP papírja is esett 0,8 százalékot, a bankrészvény így 4699 forinton zárt, aminél feljebb és lejjebb is forgott napközben a részvény. Amíg azonban a Magyar Telekom teljes egészében visszaadta a keddi emelkedését, addig az OTP esetében még mindig szép pluszról beszélhetünk a két napot összevonva.

Érdekes volt a Mol kereskedése, a papír egészen jól tartotta magát napközben, a csökkenő trendben mozgó részvény azonban elfáradt a nap végére, így 0,3 százalékkal, 16 100 forintra esett. A nagyok közül egyedüliként drágult a Richter, úgy látszik, mintha a gyógyszergyártó egy kis levegőhöz jutna. Részvénye 1,3 százalékkal, 34 200 forintra drágult. Nem mutatott ilyen erőt viszont az Egis, amely napok óta küzd a 18 000 forintos szinttel, hogy egy picit feljebb, hol pedig lejjebb zárva. Csütörtökön éppen az esésen volt a sor, a részvény 0,1 százalékkal, 19 930 forintra gyengült. A CIG Pannónia viszont szárnyalt, annak ellenére, hogy különösebb hír nem jelent meg a részvénnyel kapcsolatban, a papír árfolyama 6,2 százalékkal, 223 forintra emelkedett, igaz, elhanyagolható, 5 millió forint alatti forgalom mellett. Utóbbi ugyanakkor az egész piacot tekintve nem is volt annyira alacsony, az OTP ugyanis közel 5 milliárd forintot produkált és a Richter is 2 milliárd forint felett forgott, ráadásul a Mol és a Magyar Telekom is 1 milliárd forint feletti forgalmat ért el.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet