BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

Befektetés

06.
05.
00:00

Két régi ismerőssel gyarapszik az S&P 500

A héten két cég kerül vissza az S&P 500 indexbe, az AIG és a General Motors (GM) életében is mérföldkő ez, hiszen a társaságok életben tartása dollármilliárdokat emésztett fel, ez azonban újabb jelzés, hogy kezdenek rendbe jönni. Közel öt évvel az állami mentőakció után jutott el odáig a két cég, hogy újra a legnagyobb amerikai tőzsdeindex tagjai legyenek, a Reuters cikke szerint ez szimbolikus győzelem számukra. Az indextagság várhatóan megnöveli a befektetők érdeklődését, ami különösen a még mindig részben állami tulajdonú GM számára lenne fontos. Az AIG 182 milliárd dolláros állami mentőövet kapott 2008-ban, míg a General Motors életben tartása érdekében 50 milliárd dollárt költött el az amerikai kormány. Azóta a biztosítótársaság papírjait már eladta az állam, az adófizetők nyereséggel szálltak ki az akcióból, míg az autógyár esetében 2014 elejére tervezik a kiszállást, jelenlegi állapot szerint azonban abban az esetben veszteséget kell majd elkönyvelnie az amerikai költségvetésnek.

Szerző(k):
Beke Károly
06.
05.
00:00

Délutánra fogyott el a forint ereje

Kedd délután 293,27 forintba került egy euró, ez már 0,1 százalékkal magasabb volt a hétfői árfolyamnál. A nap első felében 292 alatt is járt a jegyzés, majd délután onnan fordult vissza. A dollárral szemben 224,46-ig gyengült a magyar deviza, míg a svájci frank 236,44 forintba került. A nemzetközi piacokon az euró nem tudott 1,31-ig erősödni a dollárral szemben, talán majd a Fed szerdán megjelenő Beige Bookja vagy a csütörtöki ECB-kamatdöntés mozgathatja meg az árfolyamot.

Szerző(k):
Beke Károly