BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

Befektetés

06.
14.
00:00

Magnoliát vett Csányi

Valamivel több mint 1,3 milliárd forint értékben vásárolt Mol-részvényekre átváltható Magnolia Finance-kötvényeket Csányi Sándor, a Mol Nyrt. igazgatóságának alelnöke. Az OTP elnöki tisztségét is betöltő vezető 55 darab 100 ezer euró névértékű kötvényt vásárolt valamivel több mint 80 százalékos árfolyamon az OTP Bank Nyrt. mint befektetési szolgáltató közreműködésével a tőzsdén kívüli piacon. Ezek Csányi első Magnoliái.

Szerző(k):
Mezősi Tamás
06.
13.
00:00

A gyógyszerpapírok napja volt a szerda

A nap elejét még pluszban kezdte a magyar tőzsde, ami leginkább annak köszönhető, hogy az OTP újra megpróbált az 5000 forintos szintek fölé kúszni. Itt azonban csak az első egy, illetve másfél órában sikerült megkapaszkodnia, ezt követően az eladók kerültek fölénybe. Ennek megfelelően szinte egész nap lefelé mozgott a bankrészvény árfolyama, végül 1,1 százalékos mínuszban, 4940 forinton zárt, alig valamivel a napi mélypontot jelentő 4926 forint felett. Százalékban mérve ugyanennyit esett a Magyar Telekom is, a távközlési társaság azonban előző nap a széllel szemben emelkedett, így esetében inkább oldalazásról van szó. A 357 forintos záróár is ezt mutatja, hiszen az osztalék kifizetése óta e körül ingadozik a telekompapír jegyzése. Érdekes volt viszont a Mol szereplése. Az olajrészvény az elmúlt napokhoz hasonlóan sokáig erősnek mutatkozott, mivel szinte egész nap előző napi záróértéke környékén forgott. Az utolsó percekben azonban erősen lekötötték a részvényt, és ezt csak kissé korrigálták vissza a záró szakaszban. Így a napközben 17 000 forint felett forgó papír 16 805 forinton is megfordult a kereskedés végén, végül azonban 0,5 százalékos mínusszal, kereken 17 000 forinton zárt. Igazán jól szerepeltek viszont a gyógyszerrészvények. A Richter egész nap erősnek mutatkozott, és bár a nap végén úgy tűnt, itt is bőven lesznek eladók, ám végül 1,3 százalékkal, 35 595 forintra drágult, amivel újra a bűvös 35 500-as szint felett zárt a részvény, ráadásul önmagához képest magas, több mint 1,1 milliárd forintos forgalom mellett. Jó napja volt az Egisnek is, a kisebbik gyógyszergyártó 2,4 százalékkal, 21 495 forintra drágult. A BUX így 0,2 százalékkal, 19 542 pontra esett.

Szerző(k):
Deák Bálint
06.
13.
00:00

Megint sok PEMÁK-ot vettek

Májusban ismét komoly vételi érdeklődés volt a Prémium Euró Magyar Államkötvény (PEMÁK) iránt, így 563 millió euróval nőtt az állomány az előző hónaphoz képest. Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) adatai szerint május végén 1,645 milliárd eurónyi inflációkövető devizakötvény volt forgalomban, ebből az idei első öt hónapban 1,337 milliárd euró volt az eladás. Májusban a befektetők csak 13 ezer eurónyi PEMÁK-ot váltottak vissza, a teljes állományon belül a háztartások részaránya 13 százalék volt, a hazai intézményi befektetőknél volt a papírok 83,4 százaléka, míg a fennmaradó 3,6 százalék külföldieknél volt.

Szerző(k):
Beke Károly