BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megint sok PEMÁK-ot vettek

2013. június 13. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Májusban ismét komoly vételi érdeklődés volt a Prémium Euró Magyar Államkötvény (PEMÁK) iránt, így 563 millió euróval nőtt az állomány az előző hónaphoz képest. Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) adatai szerint május végén 1,645 milliárd eurónyi inflációkövető devizakötvény volt forgalomban, ebből az idei első öt hónapban 1,337 milliárd euró volt az eladás. Májusban a befektetők csak 13 ezer eurónyi PEMÁK-ot váltottak vissza, a teljes állományon belül a háztartások részaránya 13 százalék volt, a hazai intézményi befektetőknél volt a papírok 83,4 százaléka, míg a fennmaradó 3,6 százalék külföldieknél volt.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet