BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
header

Befektetés

06.
26.
00:00

Esett a Mol és a Richter

A BUX 18 304 pontos záróértéke alapján nem tűnhetett túl izgalmasnak a magyar tőzsde keddi napja, ez ugyanis nullapontos elmozdulást jelent az előző záróértékhez képest. A valóság ennél azért színesebb, a vezető részvények nagyobb mozgásokat mutattak be, csak épp ellentétes irányút, így a mozgások az index szintjén kioltották egymást. A kereskedés nem volt túl aktív, 7,5 milliárd forint értékben üzleteltek a részvénypiacon, ami az idei napi átlagforgalom négyötöde. A hétfői felülteljesítést követően ezúttal elmaradt a BUX régiós társaitól, azok ugyanis − a kormányválsággal küzdő cseheket kivéve − kisebb-nagyobb emelkedéssel zártak.

Szerző(k):
Economx
06.
26.
00:00

Van még tere az OTP emelkedésének

A hét elején a vezető részvények addig csökkenő árfolyamai megakadtak és ismét az emelkedő irányba fordulás jelei bontakozhatnak ki. A nagyok közül talán a Richter Nyrt. árfolyamának képe a legaggasztóbb. A BUX index a közelmúlt esése után 18 280 közelében kezdett újra támaszt építeni. A következő napokban a grafikon alapján emelkedés következhet, amelynek célja az esés mértékének (19 689−18 282) az egyharmada (18 822) vagy kétharmada (19 150) lehet, immár természetesen felfelé. Utóbbi esetben az árfolyam betölti a 19 026−190 03 közötti úgynevezett \"mérési\" rést is. (Az index a mérési résből számítható árfolyamcélt teljesítette). Amennyiben a mutató értéke a jelenleg kialakult támasz szintje alá esne, akkor a következő szint, ahol támasz alakulhat ki, 17 800 közelében helyezkedik el.

Szerző(k):
-x-
06.
25.
00:00

A Goldman 1050 dollárra várja az aranyat

A korábbinál pesszimistább véleményt fogalmazott meg az arany várható áralakulásáról a Goldman Sachs. A befektetési bank, amely az utóbbi hónapokban folyamatosan az arany esésére vonatkozó − és meglehetősen jól működő − prognózisokat adott ki, most 9,4 százalékkal, 1300 dollárra csökkentette 2013 végi várakozását. Ennél nagyobb mértékben, 17,3 százalékkal vágta vissza a 2014 végi prognózist, amikorra 1050 dolláros aranyárra számítanak. Az árfolyam tegnap egy százalékkal, 1280 dollárra esett.

Szerző(k):
Economx
06.
25.
00:00

Jönnek az új kategóriák a BÉT-en

Július elsejétől új kategória-rendszert vezet be a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) Zrt. Az átalakítás lényege, hogy harmonizálják a bécsi tőzsde érdekkörébe tartozó tőzsdék (Budapest, Bécs, Ljubljana, Prága) prémium, valamint standard szegmensébe tartozó részvényeinek bevezetési és forgalomban tartási szabályait. A Prémium kategóriába a legszigorúbb kritériumoknak és szabályoknak megfelelő cégek kerülhetnek be, ezzel jogot szerezve a kategóriát megkülönböztető Prémium logó használatára. A sorban a következő kategória a Standard, melyben kevesebb feltételnek kell megfelelni. Azok a jelenleg B kategóriában szereplő cégek, melyek technikai bevezetéssel léptek a tőzsdére és augusztus 31-ig nem hajtanak végre a tőzsde szabályzatában meghatározott nyilvános részvény-értékesítési tranzakciót, október 1-jétől a T kategóriában folytathatják tőzsdei pályafutásukat.

Szerző(k):
Deák Bálint