A BUX 18 304 pontos záróértéke alapján nem tűnhetett túl izgalmasnak a magyar tőzsde keddi napja, ez ugyanis nullapontos elmozdulást jelent az előző záróértékhez képest. A valóság ennél azért színesebb, a vezető részvények nagyobb mozgásokat mutattak be, csak épp ellentétes irányút, így a mozgások az index szintjén kioltották egymást. A kereskedés nem volt túl aktív, 7,5 milliárd forint értékben üzleteltek a részvénypiacon, ami az idei napi átlagforgalom négyötöde. A hétfői felülteljesítést követően ezúttal elmaradt a BUX régiós társaitól, azok ugyanis − a kormányválsággal küzdő cseheket kivéve − kisebb-nagyobb emelkedéssel zártak.
A pozitív szereplő kedden is az OTP volt, amely a kedvező nemzetközi hangulat közepette járt jóval 4600 forint fölött is, majd 1,7 százalékos emelkedéssel, 4575 forinton zárt.
Egész nap gyengélkedett a Richter papírja, a 34 400 forinton indult kereskedés során egyre több eladó jelent meg, s végül a 33 800 forintos támasz alatt, 33 700-on zárt a gyógyszergyártó. Ezzel párhuzamosan magához tért az Egis és ismét felfelé mozdult 20 700−20 800 forint körül húzódó támaszáról. A Mol részvénye 0,6 százalékkal értékelődött le, itt az utolsó óra hozta meg az eladókat, talán nem függetlenül annak a törvénymódosító indítványnak a délutáni bukásától, amely változatlanul hagyta volna a legutóbbi Varga-csomag által megemelt bányajáradékot.
Stagnálással felérő egy forinttal emelkedett a Magyar Telekom árfolyama, a távközlési papír két napja csak órákra tud 320 fölé emelkedni.
A hét végi csődegyezségi tárgyalást követően hétfőn jól szerepelt az E-Star papírja, ám a lelkesedés rövid életű volt, tegnap már 7 százalékos esést szenvedett el a papír, záróára 125 forint lett.
