BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
header

Befektetés

06.
25.
00:00

Tőkeemelésre és hitel-visszafizetésre készül az Erste

Visszafizeti a válság miatt felvett állami és magánhiteleit az Erste Bank − jelentette be az osztrák pénzintézet hétfőn. Várhatóan a harmadik negyedévben adják vissza azt az 1,76 milliárd eurónyi kölcsönt, amit nem szavazó részjegyek ellenében kaptak. Az 1,76 milliárd euróból 1,205 milliárd az osztrák államtól, 559 millió magánbefektetőktől származik. A bankcsoport ezzel a lépéssel kamatköltséget akar megspórolni. A bejelentés szerint ugyanis a 2013-as törlesztés a 2014-es évben 149 millió euró, 2015-ben 158 millió euró, a következő években pedig még magasabb összegű adózás utáni megtakarítást eredményez.

Szerző(k):
Deák Bálint
06.
25.
00:00

Először négyezermilliárd felett a magyar befektetési alapok

Május végére 4116,1 milliárd forintra emelkedett a magyarországi befektetési alapok nettó eszközértéke, ez 144,2 milliárd forintos emelkedést jelentett egy hónap alatt − derül ki a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetségének (Bamosz) friss adataiból. Az új történelmi rekord az utóbbi időszakhoz hasonlóan ezúttal is elsősorban a kötvényalapoknak volt köszönhető, melyek vagyona 108 milliárd forinttal növekedett áprilishoz képest. Ezen belül az új értékesítés vitte a prímet 64,7 milliárddal, de a 43,3 milliárdos nyereség is kiemelkedő volt. A kötvények mellett májusban a vegyes alapok és az abszolút hozamú alapok mutattak komoly érdeklődést a befektetők irányából.

Szerző(k):
Beke Károly
06.
25.
00:00

Egész nap a háromszázat kerülgette a forint

Eseménytelenül indult a hét a magyar deviza számára, végig a 300-as szint körül ingadozott az euró árfolyama. Hétfő délután 299,17-nél állt a forint az euróval szemben, ez egy hajszálnyival volt alacsonyabb a múlt pénteki szintnél. A dollárral szemben 228,31-ig gyengült a magyar fizetőeszköz, míg a svájci frank 244,51 forintba került. A nemzetközi piacokon a dollár erősödése kifulladni látszik az 1,31-es szintnél, késő délután 1,3107-nél állt az euróval szemben.

Szerző(k):
Beke Károly
06.
25.
00:00

Találgatnak a prágai börze jövőjéről

A prágai tőzsde ezekben a napokban ünnepelte fennállásának 20. évfordulóját, ám a jubileumot kissé beárnyékolta, hogy a közgazdász végzettségű Milos Zeman államfő közölte, a börzét át kellene helyezni Varsóba. A Mladá Fronta Dnes vezető cseh napilap azt járta körbe, vajon mennyire fontos, hogy éppen hol székel a börze. A cseh brókerek egybehangzó állítása szerint fontos a prágai értéktőzsde (Burza Cenných Papíru Praha, BCPP) a hazai tőkepiac és a vállalatok számára, arról nem is szólva, hogy az államkasszát is komoly bevételekhez juttatja (20 év leforgása alatt 343 millió korona, azaz kb. 3,8 milliárd forint adót fizetett be).

Szerző(k):
Sidó Zoltán
06.
25.
00:00

Az OTP tartotta a lelket a BUX-ban

A Budapesti Értéktőzsde indexe 33 pontos csökkenéssel, 18 304 ponton zárta a hétfői kereskedést, ami a régióban a harmadik legjobb teljesítmény a varsói és a szófiai tőzsde mögött. A viszonylagos nyugalom egy 10,4 milliárdos részvényforgalmat hozó napon azt mutatja, hogy a magyar piacot − feltehetőleg eddigi alulsúlyozása miatt − kevésbé érintik a nemzetközi viharok. Ugyanakkor az is igaz, hogy a CECE-index pénteki átsúlyozása miatt már eleve nagyon nyomott árakon indult a kereskedés, így a mérsékeltebb esés úgy is értelmezhető, hogy a piac nem tudott visszapattanni az eladási hullám után.

Szerző(k):
Molnár Gergely