BUX 139369.99 1,27 %
OTP 44790 1,84 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A fejlett részvénypiacokban hisz a CIB

2013. június 20. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az idei a befektetési alapok és a fejlett részvénypiacok éve lehet, a feltörekvő országokban és a nyersanyagoknál azonban már látszanak a megtorpanás jelei − hangzott el a CIB Bank szerdai sajtóbeszélgetésén. Hajdu Egon, a CIB Alapkezelő befektetési igazgatója úgy véli, hogy az alapok elsősorban a bankbetétek kárára növekedhetnek, az elmúlt hónapok folyamatai már arra utalnak, hogy elindult a hozamvadászat.

A szakember szerint tavaly nem volt nehéz vonzó hozamot elérni, mert szinte minden eszközosztály jól teljesített, ehhez képest idén a fejlődő piacok és a nyersanyagok gyengébben szerepelnek. A fejlődő országokat most már nem kezelik egységes eszközosztályként, a kisebb régiókat és az egyes országokat egyenként érdemes fundamentálisan elemezni.

A fejlett piacok megtorpanása Hajdu szerint azzal magyarázható, hogy az év elején szinte megállíthatatlanul mentek történelmi csúcsra az indexek. A Fed kötvényprogramjának leállításával kapcsolatos félelem kiváló alibi volt, hogy a profit egy részét realizálják a befektetők. A befektetési igazgató szerint ha a Fed visszafogja kötvényvásárlását, azzal a meglévő likviditás nem csökken a piacon, csak a havi növekedési ütem lesz visszafogottabb. Ráadásul tavasszal a japán jegybank is elindította likviditásnövelő programját és Hajdu Egon szerint a szeptemberi német választások után az ECB is hasonló programba kezdhet. A monetáris politika ezért továbbra is támogató lehet a fejlett piacok számára.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet