BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az eladók vették át a hatalmat a tőzsdén

Már a múlt héten megérkeztek az eladók a hazai börzére és negatív korrekció kezdődött, ami az elmúlt napokban folytatódott. A nagy zuhanás hétfőn indult, amelynek során a meredek emelkedő trendvonal is elesett a BUX-ban. Ezt további zuhanás követte tegnap, a következő támasz 19 050 pontnál található.

2013. június 19. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az áprilisban indult trend ismét meggyengült, és 19 050 pont alatt már trendfordulóról beszélhetünk a BUX index esetében. Hiába törte át múlt héten az árfolyam a 19 650 pontos lokális maximumot, gyorsan visszazuhant a szint alá, pedig a vízválasztó 20 000 pont már csak hajszálnyira volt. Amíg a támasz felett mozog az index, addig nem olyan kedvezőtlen a technikai kép, de ennek törésével egy ideig ismét búcsút inthetünk a tartósabb emelkedésnek.

A pár héttel ezelőtt még csúcsokat döntögető OTP árfolyamát is megviselték az elmúlt napok eseményei. Az árfolyam tegnap látványos esésbe kapcsolt és megközelítette a 4780 forintos támaszt. A legutóbbi mélypont húzódik itt, ennek törésével pedig csökkenő trendbe kerülhetnek az OTP papírjai. A rövid távú emelkedő trendvonal már rég elesett és oldalazásba fordult az árfolyam, de a támasz törésével megerősítést nyerne a trendforduló. A hosszú távú emelkedő trend még így sem kerülne veszélybe, de egy ideig búcsút inthetnénk az emelkedő árfolyamoknak.

A következő támasz 19 050 pontnál van, nem szabadna az alá esni
Napi grafikonok

A bankpapírhoz képest jócskán lemaradó Molnak még a 200 napos mozgóátlagot sem sikerült áttörnie az elmúlt hetek emelkedése során. Egy enyhe emelkedő trend kirajzolódott a múlt héten, de ez még elég sérülékeny. Ellenállások a 17 350 forintos maximumnál és a 200 napos mozgóátlagnál (17 500 forint) vannak, nagy emelkedési potenciál egyelőre nem látszik a papírban, ráadásul hosszabb távon sincs emelkedő trendben az árfolyam.

A Richtert is megviselték az elmúlt napok eseményei, a két napja tartó esés során a múlt heti emelkedést teljesen visszaadta az árfolyam és nem jár messze 34 800 forintos mélypontjától. Ez pedig egy jelentős támasz, mert törésével az április óta tartó emelkedő trend is sérülne és megnyílna az út a 33 800 forintos támaszig. Emelkedő irányban, 36 000 forinttal küzdött mostanában többször az árfolyam, amelynek áttörése pozitív jelzés lenne középtávon, de ettől a szinttől most messze került a gyógyszerpapír.

A távközlési adó megemelése lejtőre küldte a Magyar Telekom árfolyamát, az 5 százalékos hétfői zuhanás után tegnap tovább csorgott lefelé a kurzus, ráadásul soha nem látott mélységekben van a papír. A technikai kép érthető módon negatívan fest, a Magyar Telekom a leggyengébb blue chip a hazai börzén és egyelőre nem is várható fordulat. Jelentős támaszokat nehéz kiemelni, mert történelmi mélyponton tartózkodik az árfolyam, egyedül a 300 forintos lélektani szintet érdemes kiemelni, ami az elmúlt napok zuhanása után elérhető közelségbe került.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet