Hétfő délután 289,77-nél állt a forint az euróval szemben, ez majdnem fél százalékkal volt alacsonyabb a múlt pénteki szintnél. Pedig délelőtt 291 felett is járt a jegyzés, miután Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter a tranzakciós illeték, a telefonadó és a bányajáradék emelését jelentette be. Végül azonban a jelek szerint a piac úgy értékelte az újabb kiigazítást, mint a kormány elkötelezettségét a fegyelmezett költségvetési politika mellett. A dollárral szemben 217-ig kapaszkodott vissza a forint, míg a svájci frank árfolyama 234,79-nél állt. A nemzetközi piacokon alig mozdult az euró/dollár árfolyam, mely továbbra is 1,33 felett van, míg a svájci frank gyengüléssel kezdte a hetet. A forint számára a hét második felében az uniós túlzottdeficit-eljárással kapcsolatos végleges döntés lesz fontos, bár a Európai Bizottság kedvező véleménye után meglepő lenne, ha mégsem kerülne ki Magyarország az eljárás alól. A nemzetközi devizapiacokon a Fed szerda este megjelenő közleménye kavarhat hullámokat, hiszen az utóbbi hetekben egyre többen beszéltek a kötvényvásárlási program esetleges lassú kifuttatásáról. A magyar kötvények másodpiacán szinte minden futamidő esetében hozamcsökkenést regisztráltak, egyedül a három hónapos kincstárjegyek két bázispontos emelkedése lógott ki.
