A BUX index egyelőre meglehetősen jól viselkedik több év alatt kialakult legfontosabb ellenállásának kapujában. A két hete megindult korrekcióban a mutató nem sértette szignifikánsan elsődleges támaszszintjét (korábban 19 150 pontra saccoltuk ennek a zónának az alját, ennél nem zárt a 14 napos volatilitás 220 pontos értékével mélyebben), s új lokális csúcsra menetelt. A rövid távú emelkedő trend életben van, s immár sokadszorra fut neki a mutató a 19 500 és 20 000 pont közötti sávnak, gyengítve az ellenállás erejét. Nincsenek a grafikonon (egyelőre) trendfordító jelek, így a vételi pozíciókban ülők hátra is dőlhetnének, mindaddig, amíg a 19 000 pontos szint körüli támaszok kitartanak. Ha sikerülne a mutatónak átrágnia magát az előtte tornyosuló ellenálláson, akkor az akár egy további több ezer pontos indexemelkedésnek is megágyazhatna. A korrekcióval most alacsonyabb RSI mutató mellett került látótérbe az ellenállási zóna, de ez egyben logikusan azt is jelenti, hogy divergencia figyelhető meg az oszcillátor és az index értékei között.
Napi grafikonok
Ugyanakkor több dolog is hiányzik egyelőre a továbbmenetelhez. Az egyik az emelkedés többszereplőssé válása. A BUX index felfelé menetele ugyanis az elmúlt hónapokban meglehetősen kevés szereplőssé vált, annak túlnyomó részéért az OTP-részvények drágulása okolható. Bár a bankpapír az osztalékszelvény-vágás óta egyelőre nem csinált olyat, ami miatt el kellene adnia a technikai alapon befektetőknek (a múlt heti lejtmenettel, ha az osztalékot is figyelembe vesszük, nem sértette meg első támaszát), azonban egy-egy részvény várható teljesítményének vizsgálatakor illik figyelemmel lenni a szektortársak teljesítményére is. A régiós versenytárs osztrák bankok részvényei − amelyek mozgásukban jellemzően megelőzik időben a magyar részvényt − az OTP-hez hasonló emelkedésükön már korábban túlestek, a Raiffeisen januári csúcsa óta 20 százalékot esett, az Erste esetében 15 százalék a veszteség a csúcshoz képest.
A Richter egyelőre nem képes tovább menetelni a 35 000 forintos szint elhagyása után, pedig grafikonján kirajzolódott egy fej-vállak alakzat 38 000 forintos célárral (osztalék után inkább valamivel 37 000 forint feletti értékkel), azonban a részvényből egyelőre kínzóan hiányzik az igazi kitöréshez a magas forgalom. A Magyar Telekom továbbra sem adja jelét annak, hogy megpróbálná leküzdeni 375−380 forintnál húzódó elsődleges ellenállási szintjét, pedig ez akár egy trendfordító alakzatot is érvényesíthetne a grafikonon. A mostani helyzet alapján talán annak lehet esélye, hogy a Mol esetleg átveszi a stafétát az OTP-től az emelkedésben, grafikonján feltűnt egy rövid távú trendfordító fordított fej-vállak alakzat, amelyből 17 800 forintos célárfolyam adódhat, azonban egyelőre nincs annak jele, hogy ennél többet kell várni a részvénytől.
