Mozgalmas napot tudhat maga mögött a forint, az euróval szemben a magyar deviza átlagos forgalom mellett a 296−299,50-es sávban mozgott. Délután fél öt körül 299 forinton jegyezték a közös európai pénzt − mondta Ruzsonyi Ákos, a Commerzbank devizapiaci kereskedője. A dollárt 226,65, a svájci frankot 241,30 forinton jegyezték, 1,32 dolláros euróárfolyam mellett. A szakember szerint az EU-ban is és az USA-ban is emelkednek a hozamok, ami − a magyar hozamelőny mérséklődése mellett − portfólióátrendezésekben is jelentkezik. A régiós devizák közül a forint gyengült a legnagyobb, 1,3 százalékos mértékben az euróval szemben. A zloty 0,8, a román lej 0,2, míg a cseh korona 0,6 százalékkal járt az előző napinál gyengébb szinteken, ami a lengyel fizetőeszköz esetében 4,27 zlotys, a román esetében 4,53 lejes, a cseh pénz esetében 25,7 koronás euróárfolyamot jelentett.
Az állampapírok másodpiacán hétfőn 1−4 bázisponttal emelkedtek a hozamok az éves, a három-, illetve ötéves papírokat leszámítva, ahol 20, 19, illetve 15 bázisponttal ugrottak a hozamok. A referenciaátlag 4,15 és 6,17 százalék között szóródik.
