BUX 138882.28 -0,44 %
OTP 44790 -0,29 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem sikerült az áttörés a forintnak

2013. június 10. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jól indult a hét lezárása a forint számára, hiszen a nap elején a lengyel zlotyval karöltve erősödni tudott − mondta a Napi Gazdaság érdeklődésére Kolba Miklós, az ING devizapiaci üzletágának vezetője. A jó teljesítményre szükség is volt, mert csütörtökön a forint egyhavi, míg lengyel társa egyéves mélyponton volt az euróval szemben. A hazai fizetőeszköz erősödése azonban csak rövid ideig tartott, az euróval szemben csak 295-ig tudott elmenni, innen visszapattant az árfolyam, így a késő délutáni órákban már ismét 296 forintot kértek egy euróért. Ez azt jelenti, hogy 2 forinton belül maradt a mozgástér és ez Kolba szerint várhatóan így lesz a következő napokban is: a szakember 294 és 299 forint közötti euróárfolyamot jósolt. Mindennek megfelelően délután fél ötkor egy dollár 223,9, egy font 347,4, egy svájci frank 239,1, míg a japán jen 2,3031 forintot ért. Felemás teljesítményt nyújtottak a hozamok a pénteki másodlagos állampapírpiacon, növekedést, csökkenést, illetve stagnálást egyaránt regisztrálhatott az Államadósság Kezelő Központ. A referenciahozamok így 4,11 és 6,07 százalék közötti értékkel zárták a hetet.

Dzindzisz Sztefan
Dzindzisz Sztefan

Ez is érdekelhet