Kétnapi esés után emelkedtek pénteken a nyugat-európai értéktőzsdék: az FTSE−100 1,2, a DAX 1,9, a CAC−40 1,5 százalékos nyereségben zárt, a Stoxx Europe 600 indexe 1,1 százalékkal emelkedett, míg a periférián az FTSE MIB 1, az IBEX−35 pedig 0,6 százalékos pluszban zárt. Az optimizmus ezúttal a jó makroadatoknak volt köszönhető, azaz ezek a pozitív hírek háttérbe szorították azokat a befektetői félelmeket, hogy ha erőre kap a gazdaság, akkor a nagy jegybankok elkezdik visszavonni a likviditást a piacokról. Ez egyben az elmúlt hetek tendenciájának ellenkezőjét is jelentette, miután az utóbbi időben a piacok rossz hírekre emelkedtek, jó adatok láttán süllyedtek. Európában a fellendülést sejtető, vártnál jobb német ipari termelési és külkereskedelmi adatok, az USA-ban a foglalkoztatás gyorsuló növekedésének számai határozták meg a kereskedés irányát. Európában a bankok és a biztosítók a húzóerők között voltak. A Deutsche Bank 3,5, a Commerzbank 1,9, a Credit Agricole 2,9, a Société Générale pedig 1,8 százalékkal került feljebb. A biztosítók közül az Allianz 3,3, a Swiss Re 3,5, az AXA pedig 4,2 százalékot ugrott, miután a Citigroup a pénzügyi szolgáltató szektort tartásról túlsúlyozásra javasolta. A Wall Street-i indexek a jó foglalkoztatási adatokra koncentrálva jelentősebb emelkedéssel zártak, az S&P−500 és a Nasdaq 1,3, míg a Dow 1,4 százalékos erősödést produkált. A kockázatvállalási hajlandóság érezhetően magas volt, a Dow 207 ponttal került feljebb, amire január eleje óta nem volt példa. A heti teljesítményeket tekintve az amerikai részvényindexeknek hetek óta először ismét sikerült pluszt elérniük, a Dow 0,9, az S&P−500 0,8, a Nasdaq 0,4 százalékos pluszt ért el. Az európai mutatók ezzel szemben mínuszban maradtak: a DAX 1,1, az FTSE−100 2,6, a CAC−40 pedig 1,9 százalékkal teljesített rosszabbul.
