BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alaposan beborult a tőzsdék felett

2013. június 6. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Délelőtt Európából, délután Amerikából érkeztek gyenge makroadatok, ennek hatására minden piac esett. A reggeli pesszimizmust az eurózóna felülvizsgált szolgáltatóipari BMI-je szolgáltatta, amit 0,3 ponttal, 47,2 pontra vágtak vissza s a német BMI is kisebb lett 0,1 százalékkal. Délután az amerikai foglakoztatási adat borzolta a kedélyeket, a piac csak a Fed este nyilvánosságra kerülő Beige Bookjában reménykedhetett.

Ám ez már nem segített az európai börzéken: London 2,1 százalékos zakóval zárta a napot, Frankfurt 1,2 százalékos eséssel megúszta, Párizs 1,9 százalékot zsugorodott. A legjobban a madridi IBEX jött ki a borúlátásból, hisz csak 0,9 százalékos veszteséget szedett össze a nap végére.

Durván estek a bankpapírok: Londonban az HSBC 2,6 százalékkal, a Barclays 1,3 százalékkal, a Lolyds 0,8 százalékkal lett olcsóbb. Párizsban a Société Générale és a Credit Agricole 2-2 százalékot szedett össze lefelé. Az USA-ban a JPMorgan 0,9 százalékkal esett, amiben nem kis szerepet játszott, hogy a bank részese volt az USA eddigi legnagyobb önkormányzati csődjének. A Samsung újabb pert nyert az Apple-vel szemben, így az amerikaiak nem értékesíthetik majd az USA-ban egyes okos telefonjaikat és táblagépeiket. Az Apple árfolyama egy százalékot esett, nem lógott ki a sorból, az IBM, a Caterpillar vagy éppen a General Electric részvénye szintén egy százalékkal került lejjebb, külön hírek nélkül is.

Frankfurt sem bírta a tempót, ott nem a bankok bukták a legnagyobbat, hanem a BASF vegyipari konszern, 2,7 százalékkal, illetve az Allianz, 2,5 százalékkal.

Az amerikai kereskedés félidejében mindhárom tőzsdei mutató − Dow, Nasdaq, S&P − 1,1 százalékos mínuszban állt. Az arany a rossz hírek hatására kemény hat dollárral drágult − így 1402 dollár volt unciánként. Némi meglepetésre a WTI olaj ára is nőtt, 44 centtel, 93,7 dollárra.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet