BUX 138808.65 -0,49 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötezer alá zuhant az OTP

2013. június 3. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A forint botladozása mellett folytatódott a magyar részvénypiac esése is pénteken, a legnagyobb vesztes az OTP lett, mely magas forgalommal zuhant ötezer forint alá. A másik véglet a Mol volt kétszázalékos drágulással.

A pénteki kereskedést 19 263 ponton fejezte be a BUX index, ez 0,4 százalékkal volt alacsonyabb a csütörtöki záróértéknél. Napközben ennél jóval nagyobb is volt a mínusz, a szokásos hó végi felhúzás ezúttal majdnem 150 pontot jelentett a kereskedés utolsó perceiben. A forgalom is kimondottan magas volt, majdnem húszmilliárd forint cserélt gazdát, ezen belül az OTP 12,5 milliárdnyi üzletet regisztrált.

A vezető részvények felemás napot tudhatnak maguk mögött. A nap vesztese az OTP lett, mely 3,6 százalékkal, 4900 forintig zuhant. A magas forgalom és a jókora esés nem jó ómen a bankpapírok számára, bár az utóbbi időben sokan pedzegették, hogy túl hirtelen vitte át az 5000-es szintet, így korrekcióra lenne szükség. Ez aztán nem meglepő módon a forint bukásával együtt érkezett meg, hiszen az elmúlt napokban a magyar deviza is eladói nyomás alá került. A Mol a nap végi felrántás után 16 640 forinton zárt, ami két százalékkal volt magasabb a csütörtöki árfolyamnál. A Magyar Telekom pedig háromforintos drágulást követően 362 forintot ért.

A gyógyszergyártók közül a Richter félszázalékos emelkedéssel búcsúztatta a májust, így 35 570 forinton állt meg, míg az Egis 0,8 százalékos lecsorgást követően 20 545 forintot ért.

Az illikvid kis papírok közül szokatlanul magas, 160 millió forint volt a BTel forgalma, a távközlési részvények 3,8 százalékkal, 1140 forintra estek vissza. Tovább szenvedett a Pannon-Flax és a Biomedical, míg a legnagyobb nyertes az Elmű és a Konzum lett.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet