Kismértékű visszaeséssel zárta a szerdai kereskedést a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, főleg az utóbbi napokban jól teljesítő OTP volt ezúttal a piac kerékkötője. Az Egis azonban a jelek szerint fékezhetetlen, a gyógyszerpapír újabb 2,3 százalékkal drágult délutánig.
A szerdai kereskedést 19 393 ponton fejezte be a BUX index, ez 0,45 százalékkal volt alacsonyabb a keddi záróértéknél. A forgalom átlagos volt, ezen belül továbbra is az OTP viszi a prímet, mely több mint hétmilliárd forintnyi üzletkötést regisztrált. Mellette csak a Mol tudott egymilliárd fölé menni, ami szintén megfelelt a szokásosnak.
A vezető részvények felemás napot zártak, a legnagyobb vesztes ezúttal a mostanában meglepően jól teljesítő OTP lett, mely 1,4 százalékkal, 5230 forintig esett. Ebben szerepe lehet annak is, hogy a Concorde szerda reggel megjelent elemzése szerint az utóbbi napok vételi erejét már nem indokolják a bank fundamentumai, az elemzők az év végére 4800 forintra várják a papírt. A Mol a kereskedés végére 0,6 százalékkal, 16 295 forintig gyengült, a Magyar Telekom azonban ötforintos emelkedés után 360 forintba került.
A gyógyszergyártók piacán felemás volt a hangulat, hiszen a Richter fél százalékkal, 35 480 forintig csorgott le, az Egis viszont folytatta jó teljesítményét, és 2,4 százalékkal, 20 895 forintra ugrott.
A forgalom nélküli kis részvények egyike sem bonyolított érdemi forgalmat, a nap nyertese a Biomedical lett, mely 20 százalékkal pattant feljebb azok után, hogy a társaság kérte a részvények frankfurti tőzsdén való felfüggesztését egészen őszig. Tíz százalék feletti mértékben drágult a Nutex és a Pannon-Váltó is a nap végére. A másik oldalon állt a Pannon-Flax 20 százalékos zuhanása, mellette a Nordtelekom és a Kulcssoft esett nagyot.
