Erősödéssel zárt kedden a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, amely az OTP és az Egis emelkedésének köszönhette a kitartóan jó hangulatot. Forgalom továbbra is csak a bankpapírban volt, mellette a Molt érdemes kiemelni az osztalékszelvény levágása miatt. A keddi kereskedést 19 481 ponton fejezte be a BUX index, ez 1,1 százalékkal volt magasabb az előző napi értéknél. A forgalom magasabb volt az átlagosnál, de érdemben csak az OTP-vel kereskedtek, kilencmilliárd forint értékben születtek üzletek. Az átlag feletti érdeklődés azonban a Mol piacán mutatkozott, ahol az első osztalékmentes napon 1,7 milliárdnyi papír cserélt gazdát. A vezető részvények felemás módon zártak; a nap nyertese az OTP lett, amely három százalékkal, 5302 forintig szárnyalt. A napi csúcspont a záróár felett egy hajszállal volt 5313 forinton, de így sem panaszkodhatnak a részvényesek, hiszen az utóbbi hetekben kifejezetten erősnek tűnik az OTP az 5000 forintos kulcsszint áttörése óta. Közben a Mol 1,8 százalékkal, 16 400 forintig esett az osztalékvágás napján, de a 305 forintos visszaesés így is lényegesen kisebb volt, mint a 462 forintos részvényenkénti osztalék. A Magyar Telekom eközben jelentősen, hét forinttal, 355 forintig esett vissza. A gyógyszergyártók piacán is felemásra sikerült a nap, hiszen a Richter 0,3 százalékkal, 35 650 forintig gyengült, az Egis viszont két százalékkal zárt hétfői árfolyama felett, így 20 400 forintot ért a nap végén. Az illikvid kis papírok közül a forgalom tekintetében kiemelkedett a Freesoft, mely 150 millió forintnyi üzletkötést mutatott fel úgy, hogy 1750 forinton stagnált. A stratégiai megállapodást kötő Graphisoft és Masterplast közül előbbi cég 0,7 százalékkal, 910 forintra erősödött, míg újdonsült partnere nem regisztrált kötést.
