Az Európai Bizottság vizsgálatot indított, hogy az Apple nem használt-e versenyellenes eszközöket és eladási megoldásokat az iPhone-ok népszerűsítésére a kontinensen. A Financial Times értesülései szerint a testület több nagy európai mobilszolgáltatónak küldött kérdéseket a múlt héten azzal kapcsolatban, milyen terjesztési megállapodásokat kötöttek az amerikai prémiumkütyü-gyártóval. Az Apple szerint a szerződések megfelelnek az uniós jognak, azonban sokak szerint ezek a megállapodások biztosítják, hogy a rivális gyártók ne köthessenek kedvezőbb szerződéseket. A lap értesülései szerint a mobilszolgáltatók panasza nyomán indult az eljárás, mely még kezdetleges szakaszban van. Mielőtt a hivatalos procedúra elindul, a bizottságnak bizonyítottnak kell látnia, hogy az Apple domináns az európai piacon, azonban már ennek megállapítása sem lesz egyértelmű, hiszen a Samsung Galaxy okos telefonok legalább annyira népszerűek. Becslések szerint az amerikai cég piaci részesedése 25 százalék körül van az európai piacon, amivel aligha nevezhető \"domináns\" szereplőnek.
