BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Brüsszel vizsgálja az Apple értékesítési taktikáit

2013. május 28. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Európai Bizottság vizsgálatot indított, hogy az Apple nem használt-e versenyellenes eszközöket és eladási megoldásokat az iPhone-ok népszerűsítésére a kontinensen. A Financial Times értesülései szerint a testület több nagy európai mobilszolgáltatónak küldött kérdéseket a múlt héten azzal kapcsolatban, milyen terjesztési megállapodásokat kötöttek az amerikai prémiumkütyü-gyártóval. Az Apple szerint a szerződések megfelelnek az uniós jognak, azonban sokak szerint ezek a megállapodások biztosítják, hogy a rivális gyártók ne köthessenek kedvezőbb szerződéseket. A lap értesülései szerint a mobilszolgáltatók panasza nyomán indult az eljárás, mely még kezdetleges szakaszban van. Mielőtt a hivatalos procedúra elindul, a bizottságnak bizonyítottnak kell látnia, hogy az Apple domináns az európai piacon, azonban már ennek megállapítása sem lesz egyértelmű, hiszen a Samsung Galaxy okos telefonok legalább annyira népszerűek. Becslések szerint az amerikai cég piaci részesedése 25 százalék körül van az európai piacon, amivel aligha nevezhető \"domináns\" szereplőnek.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet