Zsinórban hetedik hónapja növelte aranytartalékait Oroszország és Kazahsztán áprilisban, annak ellenére, hogy jelentősen csökkent a nyersanyag világpiaci árfolyama − írja a Bloomberg. A lap által megkérdezett szakemberek szerint bár a többség a nemesfém árának csökkenését várja, a feltörekvő piaci jegybankok és az ázsiai országok fizikai kereslete támogathatja az árfolyamot. A nyersanyag ára jelenleg 17 százalékkal alacsonyabb, mint az év elején, ugyanis sokan kockázatosabb eszközökbe, többek között részvényekbe fektették pénzüket a bukás után. Miközben néhány jegybank továbbra is veszi az aranyat, a hedge fund-menedzserek öt éve nem voltak ilyen pesszimisták a kilátásokkal kapcsolatban. Múlt keddig a Bloomberg adatai szerint 9 százalékkal, 35 686 darabra csökkentették nettó long pozícióik számát.
