BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pénteken megint megvették a forintot

2013. május 27. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Pénteken visszakapaszkodott 290 alá a magyar deviza az euróval szemben, vagyis a csütörtöki nemzetközi pánikhangulat hatása nem sokáig tartott. A befektetők megnyugvása mellett az uniós túlzottdeficit-eljárással kapcsolatos kedvező hírek erősítették a forintot. A hét utolsó kereskedési napján 289,40-ig kapaszkodott a forint az euró ellenében, ez bő fél százalékkal volt alacsonyabb a csütörtöki szintnél. A dollárral szemben 223,63-ig jutott a magyar fizetőeszköz, míg a svájci frank 232,62 forintba került. A nemzetközi színtéren az euró alig mozdult a dollárral szemben, míg a svájci frank a szerdai hirtelen gyengülés után ismét az erősödés útjára lépett, 1,24363-nál állt a keresztárfolyam. A forint szempontjából kedvező hírek érkeztek pénteken, hiszen sajtóinformációk szerint jó eséllyel kikerülhetünk az uniós túlzottdeficit-eljárás alól. Első körben az Európai Bizottság tesz javaslatot szerdán, majd június végén születik meg a végleges döntés az Ecofin ülésén. A magyar kötvények másodpiacán a csütörtöki hozamemelkedés a hangulat javulásával ismét megfordult, így a hétvége előtt a legtöbb futamidő esetében hozamcsökkenésnek lehettünk szemtanúi. A nap nyertese a 9 bázisponttal csökkenő ötéves hozam volt, így délután 4,01 és 5,36 százalék között szóródtak a referenciaértékek.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet