BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A tőzsdei cégek is kivették részüket a sikerből

2013. május 27. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Mindenkit meglepett, hogy az uniós módszertan szerint 1,9 százalék volt a magyar költségvetés hiánya 2012-ben, részben erre a kedvező bázisra alapulhat az, hogy kikerüljön Magyarország az EU túlzottdeficit-eljárása alól. A sikerben jelentős szerepük volt a tőzsdén jegyzett vállalatoknak is, melyek 2010 óta lassan már hozzászokhattak a különböző válságadókhoz.
A tavalyi éves jelentések alapján a Budapesti Értéktőzsde cégei összesen 96,8 milliárd forintnyi válságadót fizettek be. Ebben a pénzügyi szervezetek és az energiaszolgáltatók különadója mellett szerepelt a Magyar Telekomra a második félévben eső telekommunikációs adó is. A távközlési cég több jogcímen összesen 33,1 milliárd forintnyi válságadót fizetett be. A második helyen a Mol áll, 29,8 milliárd forintnyi energetikai különadójával, de alig maradt el mögötte az OTP Bank Nyrt. 29,2 milliárd forintos bankadója. Egymilliárd forint feletti összeg jutott az FHB Jelzálogbank Nyrt.-re és az Elmű Nyrt.-re, míg a többi érintett megúszta viszonylag kisebb összegű külön befizetéssel.

Tőzsdei vállalatok válságadó-befizetései (2012-ben)
Cég Összeg (millió forint)
Alteo Nyrt. 8,9
CIG Pannónia Nyrt. 187,6
Elmű Nyt. 1785
Émász Nyrt. 688
FHB Nyrt. 2068
Magyar Telekom Nyrt. 24 351
Magyar Telekom Nyrt.* 8 741
Mol Nyrt. 29 820
OTP Bank Nyrt. 29 174
Összesen 96 823,5
*telekommunikációs adó
Forrás: Forrás: Napi Gazdaság-összesítés
Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet