Mindenkit meglepett, hogy az uniós módszertan szerint 1,9 százalék volt a magyar költségvetés hiánya 2012-ben, részben erre a kedvező bázisra alapulhat az, hogy kikerüljön Magyarország az EU túlzottdeficit-eljárása alól. A sikerben jelentős szerepük volt a tőzsdén jegyzett vállalatoknak is, melyek 2010 óta lassan már hozzászokhattak a különböző válságadókhoz.
A tavalyi éves jelentések alapján a Budapesti Értéktőzsde cégei összesen 96,8 milliárd forintnyi válságadót fizettek be. Ebben a pénzügyi szervezetek és az energiaszolgáltatók különadója mellett szerepelt a Magyar Telekomra a második félévben eső telekommunikációs adó is. A távközlési cég több jogcímen összesen 33,1 milliárd forintnyi válságadót fizetett be. A második helyen a Mol áll, 29,8 milliárd forintnyi energetikai különadójával, de alig maradt el mögötte az OTP Bank Nyrt. 29,2 milliárd forintos bankadója. Egymilliárd forint feletti összeg jutott az FHB Jelzálogbank Nyrt.-re és az Elmű Nyrt.-re, míg a többi érintett megúszta viszonylag kisebb összegű külön befizetéssel.
| Cég | Összeg (millió forint) |
| Alteo Nyrt. | 8,9 |
| CIG Pannónia Nyrt. | 187,6 |
| Elmű Nyt. | 1785 |
| Émász Nyrt. | 688 |
| FHB Nyrt. | 2068 |
| Magyar Telekom Nyrt. | 24 351 |
| Magyar Telekom Nyrt.* | 8 741 |
| Mol Nyrt. | 29 820 |
| OTP Bank Nyrt. | 29 174 |
| Összesen | 96 823,5 |
| *telekommunikációs adó | |
| Forrás: Forrás: Napi Gazdaság-összesítés |
