BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hajszálnyira az ötezertől az OTP

2013. május 14. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tovább erősödött hétfőn a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, azonban ezúttal az átlagosnál is jobban egyszereplős volt a piac, hiszen csak az OTP mutatott érdemi mozgásokat. A bank egy kedvező gyorsjelentéssel kedden simán átviheti az 5000 forintos lélektani határt, ehhez már csak néhány forint kell.

Hétfő délután 18 680 ponton fejezte be a napot a BUX index, ez egy százalékkal volt magasabb a múlt pénteki záróértéknél. A forgalom elmaradt az átlagostól, hiszen mindössze 7,5 milliárd forint cserélt gazdát, ráadásul ennek is nagy része, 6,6 milliárd az OTP-re esett.

A bankpapírok nemcsak forgalomban, hanem teljesítményben is az élen jártak, 4965 forintos árfolyamuk egyrészt napi csúcsnak felelt meg, másrészt 2,1 százalékkal volt magasabb a péntekinél. Ráadásul hajnalban érkezik az első negyedéves gyorsjelentés, kedvező számok esetén kedden nem lehet akadály az 5000 forintos szint leküzdése. Szintén hajnalban közli eredményeit a Mol, mely 0,4 százalékos pluszban, 16 610 forinton fejezte be a hét első kereskedési napját, míg a Magyar Telekom 354 forintos árfolyama hat egységgel volt magasabb a múlt péntekinél.

A gyógyszergyártók közül a Richter 0,35 százalékkal lett olcsóbb a nap végére, így 33 900 forintot ért, míg az Egis 17 995 forintos ára 0,95 százalékkal volt magasabb, mint a hétvége előtt. Utóbbi cég szintén kedden közli első negyedéves eredményét a zárás után.

A spekulatív, kis forgalmú papírok közül a nap nyertese a Freesoft lett, mely 16,7 százalékkal ért többet, mint pénteken, de jó napja volt az Est Médiának és a Nordtelekomnak is. A vesztes oldalra került viszont a Biomedical 19,6 százalékos zuhanással és az Appennin, mely négy százalékot bukott.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet