A tőzsdék új csúcsai mellett a részvénybevezetések (IPO-k) is éledeznek, idén jó esély van arra, hogy 2007 óta a legjobb évét zárja az amerikai piac. A Dealogic adatai szerint 2013 kezdete óta már 64 vállalat összesen 16,8 milliárd dollár értékben vezetett be részvényeket, a tavalyi év hasonló időszakában 73 cég 13,1 milliárdnyi IPO-jával szemben.
A Wall Street Journal elemzése szerint a nyilvános részvénybevezetések, amellett hogy jót tesznek a piacoknak, az amerikai gazdaságot is segíthetik, hiszen a bevont tőkét a társaságok fejlesztésekre, terjeszkedésre fordíthatják. Persze a lapnak nyilatkozó szakemberek szerint a jelenlegi kedvező hangulat bármikor elromolhat, ha növekszik a volatilitás a piacokon vagy bármilyen nem várt esemény elbizonytalanítja a befektetőket. Utóbbi kategóriába tartozott például az, amikor az Egyesült Államok elveszítette AAA-besorolását a Standard & Poor\'snál. Akkor egy időre befagyott az IPO-piac, hogy aztán újult erővel éledjen 2012-ben.
A Dealogic kimutatása szerint az idei év nyertesei eddig a nagy IPO-k, a 25 legnagyobb részvénymennyiséget bevezető cég papírjainak árfolyama átlagosan 22 százalékkal emelkedett a debütáláshoz képest, miközben az S&P−500 index 15 százalékkal erősödött az év eleje óta.
